25.05.2022

Održana sveučišna utrka Slavonska X-ica

Središnji i najvažniji sportski događaj je Sveučilišna utrka Slavonska XICA koja se već drugu
godinu zaredom održava na osječkom sveučilištu u organizaciji Kineziološkoga fakulteta Osijek i
suorganizaciji Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku pod pokroviteljstvom Osječkobaranjske županije koja je i sufinancirala organizaciju Projekta zdravstveno usmjerene aktivnosti
i edukacije. Slavonska XICA se uz 334 prijavljenih za studentsku kategoriju i 121 prijavljenih za
građansku kategoriju održala 25. svibnja 2022. godine u 18:00 sati. U kategoriji studenata prvo
mjesto kod ženskih natjecateljica osvojila je Ivana Granoša (Odjel za matematiku), drugo mjesto
Katarina Šuvak (Odjel za matematiku), a treće mjesto je osvojila Mateja Šuvak (Odjel za
biologiju). Kod muških natjecatelja, prvo mjesto osvojio je Vedran Jasenović (Ekonomski fakultet
Osijek), drugo mjesto Josip Samardžić (Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek), a treće mjesto
Mislav Hranić (Građevinski i arhitektonski fakultet Osijek). U kategoriji građana, prvo mjesto kod
ženskih natjecateljica osvojila je Vlasta Živković, drugo mjesto Jasna Pavičić, a treće mjesto
Antonija Šarić. Kod muških natjecatelja prvo mjesto je osvojio Marija Crnković, drugo mjesto
Zdravko Jadrijev, a treće mjesto Darko Smrčak. Ove su godine studenti istrčali Slavonsku XICU,